.

To co teraz oglądacie, to jest CO-H-ALICJA - NEWS.............. czyli krótko i treściwie. Same KONKRETY, ale ZA TO SPRAWDZONE KONKRETY . ZERO WYMYŚLONYCH HISTORYJEK w postach.
Dla zainteresowanych więcej i szerzej, na starej, dobrej Coalicji, ale UWAGA! - po otrzymaniu zaproszenia, bo to blog zamknięty.
By dołączyć do czytelników wystarczy napisać na nasz adres mailowy i zgłosić akces do grona blogowiczów.

I jeszcze jedno - KOMENTARZE!!! - ponieważ za treść komentarzy nie odpowiadamy, a niestety często pojawiają się komentarze o treści nie zasługującej na pozostawienie na blogu, dlatego KOMENTARZE NIE PRZYSTAJĄCE DO CHARAKTERU BLOGA BĘDĄ KASOWANE, z kolei KOMENTARZE BEZ PODPISU będą przenoszone do spamu. Wyjątek! - komentarze wyłącznie zawierające link.

środa, 28 marca 2018

Marcin trafia do kosza, Alicja w euforii

Jeśli ktoś ogląda transmisje z rozgrywek NBA, a szczególnie mecze Washington Wizards to jak chce i wie w którym miejscu na ekranie,  może obserwować zachowanie Alicji w czasie meczu. Zwłaszcza, jak Marcinowi  uda się trafić do kosza. To screen z 27 marca . Alicja w kółku.
 W DC przebywa od paru dni, wzięła tez udział w marszu przeciwko łatwemu dostępowi do broni.

20 komentarzy:

 1. Alicja studiuje historię sztuki czy koszykówkę?

  NBA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Syn i mana mają 2 tyg. ferii
   Kinga

   Usuń
  2. a syn jest z mamą czy z tatą?

   Usuń
  3. A co za różnica. Są rodzice i to ich sprawa.

   Usuń
  4. Syn spędza ferie z tatą, a mama z Marcinem?
   ????

   Usuń
  5. Zapewne tak by rodzice mogli się nim cieszyć a ojciec nadrabia czas wielomiesięcznej nieobecności spowodowanej spowodowanej pracą.

   Usuń
 2. a to zdjęcia Marcina z Igrzysk Specjalnych Jr. NBA, które odbyły się w Capital One Arena w Waszyngtonie, 26 marca. 2018.
  https://media.gettyimages.com/photos/marcin-gortat-of-the-washington-wizards-participates-in-the-jr-nba-picture-id938833506
  https://media.gettyimages.com/photos/marcin-gortat-of-the-washington-wizards-participates-in-the-jr-nba-picture-id938833500
  JG

  OdpowiedzUsuń
 3. ABP, na blogu, wszystkie zdjęcia Alicji w kółeczku, przypominają zdjęcia policyjne.
  Czy ty i Anna założyłyście, Biuro Detektywistyczne.
  JG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie tam pasuje, ze nie trzeba przeszukiwać zdjęcia, zeby na nia trafić
   Kasia

   Usuń
  2. Jak chcecie to następnym razem zrobimy "gdzie jest Wally".

   A szczerze to nawet nie trzeba oglądać meczów, są skróty, i bardzo łatwo ją znaleźć.

   Usuń
 4. A z wymiany zdań na Twitterze wynika że Alicja i Marcin razem oglądali mecz Polska-Korea

  OdpowiedzUsuń
 5. http://hollywoodlife.com/2018/03/29/why-chloe-green-should-give-birth-us-jeremy-meeks-baby-money/

  ciekawy artykuł w związku z alimentami w USA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tu są konkrety

   RwA: Jak wygląda kwestia alimentów? Ze statystyk wynika, że przeważnie to ojcowie muszą płacić alimenty, czy tak jest faktycznie?

   GG: W Stanach Zjednoczonych istnieje różnica między pojęciami „alimony” i „child support”. Alimony czyli alimenty wypłacane są współmałżonkowi. Alimenty są pieniężną formą rehabilitacji wypłacaną jednemu rodzicowi, przez drugiego rodzica, tak aby i ten mógł być niezależny finansowo. Przykładowo, jeden rodzic poświęca się i rezygnuje z kariery zawodowej po to aby móc opiekować się dziećmi. Nie zarabia on tyle, ile mógłby zarobić, gdyby nie zajmował się dziećmi. Alimenty mają temu rodzicowi zapewnić formę niezależności finansowej. Statystyki są takie, że mężczyźni wciąż zarabiają trochę więcej niż kobiety, nawet pracując w tej samej firmie na podobnym stanowisku. Nadal w większości przypadków to jednak kobiety zajmują się dziećmi. Najczęściej jest tak, że alimenty płaci mężczyzna kobiecie. Jednak może się zdarzyć i tak, że to kobieta jest szefem, lub CEO i zarabia duże pieniądze, a mąż zarabia znacznie mniej. Wtedy może być tak, że to kobieta będzie płaciła alimenty mężowi. Alimenty są formą dochodów i można je odpisać od podatków. Osoba płacąca alimenty odpisuje je od podatków, natomiast osoba otrzymująca dopisuje alimenty do swojego rozliczenia jako dochód. Przykładowo, ojciec zarabia 100 tysięcy rocznie i płaci 10 tysięcy dolarów alimentów, wtedy rozlicza się z 90 tysięcy. Natomiast żona, której te alimenty były wypłacone dodaje te 10 tysięcy do swojego dochodu rocznego.
   Child support, czyli alimenty na dziecko jest płacone wyłącznie na utrzymanie dziecka. Nie jest to forma dochodu więc nie można go odpisać od podatku. Często zdarza się tak, że jeden z rodziców będzie musiał płacić i alimenty i child support.

   Usuń
  2. Na jakiej zasadzie określana jest wysokość tych alimentów na dziecko? Czy zawsze jeden rodzic musi płacić child support drugiemu rodzicowi, niezależnie od zarobków drugiego rodzica?

   GG: Przy ustalaniu wysokości child support sąd bierze pod uwagę różne czynniki, ale z reguły jest to procent z zarobków po odliczeniu podatków. I tak, zazwyczaj: na jedno dziecko ściągane jest 20%, na dwoje – 28%, na troje -32%, na czworo – 40%, na pięcioro- 45%, a na sześcioro- 50%. Czyli, przykładowo jeżeli ktoś zarabia powiedzmy 60 tysięcy na rok, to child support płacone jest nie od tych 60 tysięcy, tylko od tego, co ktoś bierze do kieszeni, po odliczeniu medicaid, social security, podatków stanowych i federalnych, ubezpieczenia zdrowotnego i na życie. Tak więc po odliczeniu wszystkich opłat dopiero odciągane jest child support. Trzeba pamiętać, że te dane procentowe są umowne i stanowią jedynie wytyczne dla sądu. Zdarzają się przypadki, kiedy sąd może ustalić child support poniżej lub też powyżej danego progu procentowego. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Child support jest płacone temu rodzicowi, który ma główne prawa do opieki i jest bezwzględnie obowiązkowe. Niezależnie od tego, czy drugi rodzic zarabia więcej czy mniej od tego, który się dziećmi opiekuje. Nawet jeżeli żona, która sprawuje opiekę nad dzieckiem, zarabia milion dolarów, a mąż zarabia $50 tysięcy, to i tak jest on zobowiązany do tego, żeby płacić na dziecko, bo jest to też jego dziecko i ma wobec niego zobowiązania. W stanie Illinois nie można się zrzec płacenia child support. Sąd zawsze zadba o to, żeby dziecko, którego rodzice się rozwodzą, miało zabezpieczenie finansowe. Dlatego zawsze mówię moim klientom, którzy się w takiej sytuacji znajdują, aby przygotowali się na płacenie child support.

   Usuń
  3. Załóżmy, że rozwiedzeni rodzice chcą założyć nowe rodziny. Jakie prawa wobec dzieci swoich współmałżonków mają przybrani rodzice (stepparents)?

   GG: Tak naprawdę, dopóki przybrany rodzic formalnie nie zaadoptuje dzieci współmałżonka, to z legalnego punktu widzenia nie ma żadnych praw. Główne prawo ma biologiczny rodzic, czy też oboje biologicznych rodziców, w zależności od tego co ustalił sąd podczas rozprawy rozwodowej. To, jakie prawa mają rodzice, czy też przybrani rodzice, jest bardzo ważne na przykład w przypadkach wyrobienia paszportu nieletniemu dziecku. Proces paszportowy akurat jest regulowany przez prawo federalne i przy wydawaniu paszportu dla nieletnich oboje rodziców musi być obecnych, żeby złożyć podpis na aplikacji. Są wyjątki od tych reguł, kiedy jeden rodzic ma wyłączność opieki nad dzieckiem, lub jedno z rodziców nie żyje. Wszystkie, szczegółowe, informacje są dostępne na stronie Departamentu Stanu. W każdym razie rodzice przybrani muszą oficjalnie adoptować dzieci swojego współmałżonka jeżeli chcą mieć jakiekolwiek prawa decyzji wobec nich.

   Usuń
 6. Czy Alicja da sygnał gdzie i z kim spędza święta? Bo w tej chwili to chyba wszystko jest ustawione pod Marcina.
  świątecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale on chyba dziś po meczu, który jest o 15.00 wyjeżdża na 5 dni i nie spędza świąt w Waszyngtonie. Także zobaczymy czy ewentualnie Alicja się pojawi na meczu ale raczej święta w LA.

   Usuń
  2. coś ci się pomyliło on gra mecz dziś gra również 1,3,5,6 i 10 kwietnia więc nie może wyjechać na 5 dni
   Ajsza

   Usuń
  3. Nic mi się nie pomyliło. Dziś gra w DC. A kolejne w innych miastach więc wyjeżdża.

   Usuń
  4. Trzy kolejne: w Chicago, Houston i Cleveland.

   Usuń