.

To co teraz oglądacie, to jest CO-H-ALICJA - NEWS.............. czyli krótko i treściwie. Same KONKRETY, ale ZA TO SPRAWDZONE KONKRETY . ZERO WYMYŚLONYCH HISTORYJEK w postach.
Dla zainteresowanych więcej i szerzej, na starej, dobrej Coalicji, ale UWAGA! - po otrzymaniu zaproszenia, bo to blog zamknięty.
By dołączyć do czytelników wystarczy napisać na nasz adres mailowy i zgłosić akces do grona blogowiczów.

I jeszcze jedno - KOMENTARZE!!! - ponieważ za treść komentarzy nie odpowiadamy, a niestety często pojawiają się komentarze o treści nie zasługującej na pozostawienie na blogu, dlatego KOMENTARZE NIE PRZYSTAJĄCE DO CHARAKTERU BLOGA BĘDĄ KASOWANE, z kolei KOMENTARZE BEZ PODPISU będą przenoszone do spamu. Wyjątek! - komentarze wyłącznie zawierające link.

sobota, 23 kwietnia 2016

Premiera kinowa THE AMERICAN SIDE w Buffalo

The American Side wreszcie trafił do kina,
wczoraj odbył się pokaz
filmu w Buffalo. Alicji tam nie było, ale nie o to chodzi. Przyglądając się zmaganiom twórców filmu, którzy zrobili go startując z bardzo małą kasą, po raz kolejny powinniśmy sobie uświadomić jak trudno jest zaistnieć filmowcom w Stanach - zacytujemy fragment artykułu, więcej znajdziecie pod linkiem -
Liczba filmów, która ginie zaraz po festiwalach jest ogromna. Liczba filmów, które  w ogóle nie mają szansy się na nie dostać jest jeszcze większa. Filmów, którym nigdy nie było dane zaprezentować się przed własną publicznością. Cały budżet jaki macie inwestujecie w kolejne opłaty za obejrzenie waszego filmu na kolejnych festiwalach. Mija rok. Wydaliście parę tysięcy złotych, być może dostaliście jakąś nagrodę, albo byliście pokazani w paru miejscach na świecie. A być może nic takiego się nie wydarzyło, wasz film przeszedł zupełnie bez echa a pieniądze zostały wydane na coś co nie przyniosło żadnego dystrybucyjno-promocyjnego rezultatu. Innymi słowy kilkuletnia praca twórcza nie zakończyła się sukcesem, poza oczywiście sukcesem zrobienia samego filmu. A jest to nie lada osiągnięcie. Tylko filmowcy wiedzą o tym, jak wielką inwestycją czasowo-finansową jest robienie filmów i jak bardzo można czuć się zawiedzionym jak filmowi się nie powiedzie.

9 komentarzy:

 1. Są jeszcze wolne miejsca, pewnie lokalna społeczność a i tak nie w komplecie, ale niech się bawią zawsze dobrze jest wyjść do kina. Aga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, ze na tych kilkunastu seansach frekwencja będzie większa niż na niezaleznych filmach w polskich kinach

   Usuń
 2. https://twitter.com/theamericanside

  OdpowiedzUsuń
 3. http://iconosquare.com/p/1234822389527801320_286830058

  OdpowiedzUsuń
 4. a to kolejny festiwal z BREATHE
  http://julienfilmfest.com/short-program-16.html

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawy cytat...A Alicja się rwie do reżyserowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pytanie podstawowe - co ma wyreżyserować?

   Usuń
 6. a nie wiem... Co by to nie było, to trzeba mieć umiejętności na podstawowym poziomie, tak myślę...

  OdpowiedzUsuń
 7. https://m.youtube.com/watch?v=Y3qif2_2A4E
  Było już ? Asia

  OdpowiedzUsuń