.

To co teraz oglądacie, to jest CO-H-ALICJA - NEWS.............. czyli krótko i treściwie. Same KONKRETY, ale ZA TO SPRAWDZONE KONKRETY . ZERO WYMYŚLONYCH HISTORYJEK w postach.
Dla zainteresowanych więcej i szerzej, na starej, dobrej Coalicji, ale UWAGA! - po otrzymaniu zaproszenia, bo to blog zamknięty.
By dołączyć do czytelników wystarczy napisać na nasz adres mailowy i zgłosić akces do grona blogowiczów.

I jeszcze jedno - KOMENTARZE!!! - ponieważ za treść komentarzy nie odpowiadamy, a niestety często pojawiają się komentarze o treści nie zasługującej na pozostawienie na blogu, dlatego KOMENTARZE NIE PRZYSTAJĄCE DO CHARAKTERU BLOGA BĘDĄ KASOWANE, z kolei KOMENTARZE BEZ PODPISU będą przenoszone do spamu. Wyjątek! - komentarze wyłącznie zawierające link.

środa, 23 marca 2016

THE AMERICAN SIDE wchodzi do kin

Zbierali te pieniądze, zbierali , no i nazbierali... Teraz wreszcie wiemy kiedy widzowie będą mogli zobaczyć film w kinach... zacznie się oczywiście od BUFFALO, a potem Nowy Jork.
A tu jeszcze nowszy zwiastun filmu, z oficjalnej strony filmu na facebooku.

20 komentarzy:

 1. WORLD PREMIERE EVENT: Tickets to the red carpet premiere of The American Side are NOW ON SALE!

  7:00 PM Friday, April 22nd

  We are grateful to the production crew for letting us extend an invite to our customers, but please bear in mind, these tickets are EXTREMELY LIMITED! Once they are gone, they are gone!

  ***

  On April 22nd, the North Park Theatre is proud to host the WORLD PREMIERE of THE AMERICAN SIDE, a thrilling new noirish mystery filmed on location here in Buffalo and Niagara Falls!

  Starring Matthew Broderick, Janeane Garofalo, Robert Forster, Camilla Belle, Greg Stuhr, AND MORE!

  With a classically moody score by Academy Award winning composer David Shire (THE CONVERSATION, NORMA RAE, RETURN TO OZ, SHORT CIRCUIT)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha, Alicja nie zasługuje żeby nawet na końcu ją wymienić. Okej...

   To przykre, że nawet producenci takich megamega niezależnych produkcji pokazywanych w dwóch kinach na krzyż zlewają główną postać żeńską... :(

   Usuń
  2. rozumiem, że filmu nie będzie na platformach Vod tylko w 2 (słownie: dwóch)kinach?? Zbierać 80 tys. $ żeby kilkaset (góra) ludzi obejrzało film? Szkoda pieniędzy.

   Usuń
  3. Zauważ, że aktor, który gra GŁÓWNĄ rolę jest na końcu tej wyliczanki.
   Okazuje się, że najważniejsze jest znane nazwisko, chociażby osoba je nosząca grała tylko epizod.

   Usuń
  4. Skoro tak walczyli i zawzięcie zbierali kasę żeby film pokazać w jakiejkolwiek formie to muszą go teraz lansować nazwiskami znanymi co jest oczywiste. Choćby nie wiem jak dobrze ABC zagrała. To być albo nie być dla tego projektu.
   Pola

   Usuń
  5. Rozumiem. Ale co szkodziło umieścić jej nazwisko?

   Jeśli niezależni filmowcy, którzy przez 2,5 roku nie mogą wypuścić swojego filmu traktują ją z buta to nie dziwmy się, że jej "kariera" wygląda jak wygląda. :(

   Usuń
  6. Anno, to tylko dowód jak trudno jest osobie, która ma marzenie na tamtym "polu". Tym bardziej szacunek dla Alicji i dla jej koleżanek. Dzieki Alicjii instagramowi zwróciłam uwagę na dziewczyny z Polski, jej kolezanki, które tam są i działają. Gratulacje dziewczyny !
   kinga

   Usuń
  7. pewnie nie chcieli się rozdrabniać, żeby był efekt wystarczą 2,3 konkretne nazwiska.
   Nie przesadzaj z tym butem i oceną kariery, ABC gra i wszystko jeszcze przed nią.
   Nikomu z naszych od dekad nie udało się w Stanach znacząco wybić więc nie ma się co ekscytować tylko obserwować co będzie dalej Pola

   Usuń
  8. I oczywiście trzymać za nią kciuki.

   Usuń
 2. http://www.sfp.org.pl/wydarzenia,5,22870,1111,1,Zwierzogrod-zdetronizowal-polska-komedie-romantyczna.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanko? Właśnie widziałam fotki z Facebook's Colina I chce zapytać o to czy te fotki zrobione przez paparazzi to tosą takie fotki gdzie Colin specjalnie się pokazał I dodatkowo odsłonił drógą ręke aby zobaczyć palec czy jak? Bo niechce mówić nic o ustawkach bo siê na tym nieznam ale jak spojżałam to właśnie takie wrarzenie dają. LILKA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to sa fotki zrobione specjalnie dla nas

   Usuń
 4. A to czyli ta dziewczyna to tesz dla jakiegoś sprostowania (hej paczcie mam dziewczyne już nie jestam sam) czy też dla tago żeby wzbudzić zainteresowanie swoją osobą? LILKA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ten brak szacunku dla języka polskiego jest celowy?

   Usuń
 5. ponieważ nasz blog postawił sobie za cel również edukować to teraz trochę informacji w temacie powyższego posta - fragment artykułu skierowanego do niezależnych filmowców:

  Wielu z was zna ten schemat bardzo dobrze. Koncept-realizacja-festiwale i ….nic więcej. Liczba filmów, która ginie zaraz po festiwalach jest ogromna. Liczba filmów, które w ogóle nie mają szansy się na nie dostać jest jeszcze większa. Filmów, którym nigdy nie było dane zaprezentować się przed własną publicznością. Cały budżet jaki macie inwestujecie w kolejne opłaty za obejrzenie waszego filmu na kolejnych festiwalach. Mija rok. Wydaliście parę tysięcy złotych, być może dostaliście jakąś nagrodę, albo byliście pokazani w paru miejscach na świecie. A być może nic takiego się nie wydarzyło, wasz film przeszedł zupełnie bez echa a pieniądze zostały wydane na coś co nie przyniosło żadnego dystrybucyjno-promocyjnego rezultatu. Innymi słowy kilkuletnia praca twórcza nie zakończyła się sukcesem, poza oczywiście sukcesem zrobienia samego filmu. A jest to nie lada osiągnięcie. Tylko filmowcy wiedzą o tym, jak wielką inwestycją czasowo-finansową jest robienie filmów i jak bardzo można czuć się zawiedzionym jak filmowi się nie powiedzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy model – całkowicie pasywny po stronie filmowca jest modelem, który w Polsce jest nadal bardzo popularny. Jest to model, w którym filmowiec upatruje sukcesu jedynie w byciu dostrzeżonym. Przez producentów, przez selekcjonerów, przez pośredników, przez agentów sprzedaży. I jednocześnie jest to model, który uniemożliwia filmowcowi dotarcie do publiczności oraz zbudownaie ze swoją publicznością relacji. Alernatywą dla tego modelu jest samodzielna dystrybucja i promocja cyfrowa.

   Konkurencja na międzynarodowym rynku cyfrowej dystrybucji jest naprawdę duża i rośnie z każdym dniem. Coraz więcej jest globalnych platform dystrybucyjnych (VOD, PPD), coraz mniej “strażników bramy” po drodze. Dzięki nim można nie tylko dystrybuować film we wszystkich regionach świata (albo w wybranych jeśli takie jest wasze życzenie). Niektóre platformy umożliwiają wręcz budowanie całych projektów filmowych od konceptu, poprzez crowdfunding do ostatecznej dystrybucji do widza i promocji filmu.

   Jest to model, który odgrywa coraz większą rolę na rynku filmu niezależnego. Wymaga on jednak od filmowca zmiany myślenia o własnej roli w kształtowaniu projektu filmowego. Film w modelu samodzielnej dystrybucji musi być traktowany jako produkt od samego początku a nie tylko wyrażenie artystycznej myśli. Każdy film powinien mieć przemyślaną strategią marketingową, która da mu wsparcie w poszczególnych fazach rozwoju oraz sprzedaży. W przypadku dystrybucji cyfrowej kompletna strategia marketingowa jest szczególnie ważna. To dzięki niej będziesz mógł efektywnie rozplanować budżet, zbudować swoją publiczność i plan sprzedaży, który zwiększy prawdopodobieństwo zwrotu inwestycji i w dalszym etapie wygenerowania zysku.

   Globalny rynek filmowy jest w fazie ogromnej transformacji. Jesteśmy w fazie przejściowej pomiędzy starym a nowym światem dystrybucji i promocji. W nowym świecie to widz decyduje czy film odniesie sukces czy nie. A filmowiec ma z kolei szansę zaprezentować swój film szerokiej publiczności, o co walczy, często bez powodzenia, na festiwalach i festiwalowych marketach. Najlepiej oczywiście na obecnym etapie rozwoju rynku próbować łączyć te dwa światy i maksymalnie wykorzystać swoje szanse na rozwój projektu. Problem powstaje wtedy gdy ograniczony budżet pozwala ci wybrać jedn

   Usuń
 6. dlatego mnie dziwi, że ich (TAS) priorytetem nie jest VoD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo kino to jednak kino,
   zwłaszcza jak w filmie "gra" miejscowa ludność i samo miasto...

   Usuń
  2. rozumiem, ale kwestia pokazu dla publiki w Buffalo o jest imho drugorzędna. Jak chca pokazac film szerszej widowni to tylko i wyłącznie VoD.

   Usuń
  3. dlatego niech najpierw odbędą się seanse kinowe, zobaczymy czy będzie jakiś dochód z biletów i potem zdecydują co dalej...

   pytanie czy będzie z tej okazji premiera z udziałem twórców, czy media o tym napiszą..
   wszystko to się liczy.

   Usuń